Dinosoft E-Fatura

Dinosoft E-Fatura Nedir ?

Elektronik ortamda hazırlanan faturalara verilen isimdir. Kağıda basılmayan ve sunucular tarafından alıcı ve satıcıya iletilen e-fatura, ileride tüm firmalar için zorunlu hale getirilecek. Giderek artan e-fatura kullanıcıları arasına girmek için yeterli sebebiniz var aslında. Kurumsal işlemlerinizi daha kolay hale getirmek ve tasarruf etmek istiyorsanız e-fatura uygulamasına geçmelisiniz.


e-Fatura’nın 433 Sıra No’lu VUK Genel Tebliğine göre normal faturadan tek farkı sizi kağıt masrafından kurtarması ve işlemlerinizi daha hızlı bir şekilde yapmanızı sağlamasıdır


e-Fatura’ya tabi mükellefler elektronik belgelerini kendilerine ait bir bilgi işlem sisteminde saklayabilirler, ya da GİB’în izin vermiş olduğu Özel Entegratörlerden saklama ve fatura iletme hizmeti alabilirler


Elektronik faturalar işletmelere ait mali mühürün doğruluk ve geçerlilik kontrolünün elektronik ortamda yapılabilecek olması sebebi ile yalnızca dijital ortamda oluşturulabilirler ve saklanabilirler.


Kağıt ortamında saklanmasının hiç bir geçerliliği yoktur.


Dinosoft e-Fatura’nın Avantajları


  • Dinosoft e-Fatura sistemi sayesinde kağıt kaybolması, toner masrafı ve zaman kaybı gibi günümüzde işletmelerin en büyük sorunlarına son verebilirsiniz.
  • Dinosoft e-Fatura ile cep telefonu, tablet gibi taşınabilir cihazlar ile internetin olduğu her yerden faturalarınızı takip edebilir, hatta istediğiniz anda fatura kesebilirsiniz.
  • Dinosoft e-Fatura gelişmiş kontrol sistemi sayesinde firmaların e-Fatura mükellefiyetini anında sorgular ve cari hesaplar ile ilişkilendirebilir.
  • Dinosoft e-Fatura bağımsız platform yöntemi sayesinde diğer programlar ile uyumlu çalışabilir.
  • Dinosoft e-Fatura gelen faturalarınızı otomatik olarak programa aktarır, böylece sizi manuel fatura işleme derdinden ve zaman kaybından kurtarır.
  • Gelen faturalarınızı irsaliye’ler ile ilişkilendirerek mükerrer kayıt riskini ortadan kaldırır.
Teklif Al
info@dinosoft.com.tr
7/24 Teknik Destek Hattı
Bayimiz Olmak İster Misiniz?